A légi közlekedésben afféle újítónak számító Rosen Aviation azonban azt állítja, hogy a jövőben ablak nélküli repülőgépek emelik magasabb szintre a fel- és leszállás élményét.
A Maverick Project keretében teljesen újragondolták a gépek kabinjait, aminek eredményeként virtuális ablakokkal helyettesítik a fedélzeti ablakokat.
A technológiát először a magánrepülőgépeken alkalmazzák, a jövőben aztán a kereskedelmi járatok első- és business osztályain is felbukkanhat.

A Rosen Aviation azt szeretné, ha a kereskedelmi változat premierje a 2022-es a hamburgi Airport Interiors Expón lenne.
Teljesen érthető módon sokan aggódnak az ablaktalan kabinok klausztrofób hatása miatt. A Maverick Projectnek még meg kell bizonyosodnia arról, hogy az ablak nélküli kialakítás megfelel-e az előírásoknak, így eltarthat egy darabig, amíg a nagyközönség is átélheti ezt az élményt – írja a Roadster.
Először merészkedtek le a pokol kútjának mélyére. Ezek a legvonzóbb lakóhelyek Magyarországon.
Vissza a többi friss hírhez – kattints IDE!
(Fotó: pixabay)